2017-10-18 14:07:38• hírek • Szatmár.ro

Újra megnyerte a magyar enduro-bajnokságot Gyenes Mani

A hétvégén a magyarországi endurokrossz-bajnokságban versenyez, de csak ez ezüstért...

Idén nem indult a romániai motoros bajnokságokban Gyenes Emánuel, a szatmári Dakar-hős, az Autonet Motorcycle Team versenyzője - viszont nagyon komolyan vette a magyarországi enduro- és endurokrossz-bajnokságot.

A hétvégén tartották a négyfordulós enduro-bajnokság utolsó futamát, amelyen Mani újabb győzelmet aratott, ezzel pedig összesítésben négy első és egy második helye lett, így egyértelmű volt, hogy ő viheti haza a bajnoknak járó serleget.

A következő hétvégén, szombaton, október 21-én Mani a magyarországi endurokrossz-bajnokságban is nyeregbe pattan. Ebben a versenysorozatban azonban csak a második helyre hajthat, ugyanis egy futamot kénytelen volt kihagyni.

A folytatásban Gyenes már a 2018-as Dakarra készül. A motorja már darabokban van, hamarosan megérkeznek az új alkatrészek is. November 23-án pedig Franciaországban teszik hajóra a kétkerekűt és a szervizkocsit, hogy az időre megérkezzen a rajt színhelyére.